کد خبر : 1306 ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۴۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

هواپیمای ATR کاملا با اقلیم ایران سازگاری دارد/ کانادا متعهد به تامین قطعات و پشتیبانی از هواپیماهای فروخته شده است/ هیچ مشکلی در بخش امنیت پرواز و تامین قطعات وجود ندارد

در مورد اخبار حمل و نقل هوایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “هواپیمای ATR کاملا با اقلیم ایران سازگاری دارد/ کانادا متعهد به تامین قطعات و پشتیبانی از هواپیماهای فروخته شده است/ هیچ مشکلی در بخش امنیت پرواز و تامین قطعات وجود ندارد” که پیشتر بدان میپردازیم. علی عابدزاده رئیس […]

در مورد اخبار حمل و نقل هوایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “هواپیمای ATR کاملا با اقلیم ایران سازگاری دارد/ کانادا متعهد به تامین قطعات و پشتیبانی از هواپیماهای فروخته شده است/ هیچ مشکلی در بخش امنیت پرواز و تامین قطعات وجود ندارد” که پیشتر بدان میپردازیم.

علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص نقص فنی پیش آمده در هواپیمای ATR با رجیستر TA در مسیر مشهد به گرگان، گفت: مشکلی به لحاظ فیزیکی برای این هواپیما پیش نیامده بود.

وی توضیح داد: اخطار اشتباه کامپیوتر هواپیما باعث شده است تا سیستم هشداردهنده موتور عملیاتی شود و خلبان طبق وظیفه‌ای که داشته موتور را خاموش و اجازه فرود اضطراری می‌گیرد و بعد از شروع به کار مجدد دستگاه مشکل برطرف می‌شود.

عابدزاده با بیان اینکه گاهی اخطار اشتباه از طرف کامپوتر هواپیماها پیش می‌آید، تاکید‌کرد: مشکل این هواپیما نقص در قطعات نبوده و هیچ‌گونه تغییر قطعه‌ای صورت نگرفته است و نیاز به تغییر قطعه نیست.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با رد این موضوع که ای. تی. آر های خریداری شده مناسب اقلیم ایران نیست، گفت: اتفاقا این هواپیماها کاملا با اقلیم ایران سازگاری دارند و ای. تی. آرها در تمام جهان و در اقلیم‌های مختلف پرواز دارند؛ ضمن اینکه این نوع هواپیما نزدیک ۲۰ سال قبل وارد کشور شده است و تاکنون خدمات زیادی در سفرهای هوایی به مردم ارائه داده است.

عابدزاده در پاسخ به این سوال که آیا کمپانی ای. تی. آر خود را متعهد به تامین قطعات و پشتیبانی از هواپیماهای فروخته شده به ایران می‌داند، گفت: تاکنون ای. تی. آر بر پشتیبانی از هواپیماهای فروخته شده به ایران تعهد داشته و هیچ مشکلی برای تامین قطعه نداریم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص امنیت پرواز با ای.تی.آرها از آموزش کامل خلبانان ایرانی خبر داد و گفت: درحال حاضر مدتی است که پروازها با خلبان ایرانی که آموزش کامل و جامعی را دیده‌اند انجام می‌شود و هیچ گونه مشکلی در بخش امنیت پرواز و تامین قطعه وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی شرکت ایتالیایی- فرانسوی ATR سومین کمپانی هواپیماسازی است که پس از امضای برجام به طرف قراردارد کشورمان برای نوسازی ناوگان فرسوده خطوط هواپیمایی تبدیل شده است. می‌توان ATR را بزرگترین کمپانی تولید هواپیماهای منطقه ای تا سقف ۹۰ صندلی برشمرد. این کمپانی در سال ۱۹۸۱ به واسطه همکاری دو غول هوایی ایرباس و Leonardo تاسیس شد. 

همچنین ATR تا به حال بیش از ۱۵۰۰ هواپیما فروخته است و بیش از ۲۰۰ اپراتور در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا دارد. هر ۸ ثانیه یک بار، یک فروند ATR در جایی از دنیا فرود می آید. ٢٠٠ شرکت هواپیمایی در سراسر دنیا از این نوع هواپیما استفاده می کنند.

امیدواریم خبر “هواپیمای ATR کاملا با اقلیم ایران سازگاری دارد/ کانادا متعهد به تامین قطعات و پشتیبانی از هواپیماهای فروخته شده است/ هیچ مشکلی در بخش امنیت پرواز و تامین قطعات وجود ندارد” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها