کد خبر : 1209 ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۲۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نجات ۱۲۴دریانورد ایرانی وخارجی طی یکسال از خطر مرگ/ افزودن ۲ فروند شناور جدید ناجی به ناوگان نجات دریایی کشور

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “نجات ۱۲۴دریانورد ایرانی وخارجی طی یکسال از خطر مرگ/ افزودن ۲ فروند شناور جدید ناجی به ناوگان نجات دریایی کشور” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی سازمان بنادر و […]

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “نجات ۱۲۴دریانورد ایرانی وخارجی طی یکسال از خطر مرگ/ افزودن ۲ فروند شناور جدید ناجی به ناوگان نجات دریایی کشور” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی ، اداره کل حفاظت و جست و جو و نجات دریایی با بهره گیری از شناورهای پیشرفته جست و جو و نجات (۱۹ فروند شناور ناجی) هر سال تعداد زیادی از دریانوردان ایرانی و خارجی را از خطر غرق شدن نجات می دهند و اکنون ۲ فروند شناور جدید ناجی در دست ساخت و اضافه شدن به ناوگان جست و جو و نجات دریایی کشور است.

بر اساس این گزارش، کنوانسیون بین المللی جستجو و نجات دریایی (Search and Rescue) به سال ۱۹۷۹ در سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) به تصویب رسید و مفاد آن در سال ۱۹۸۵لازم الاجرا شد.

اهداف مهم این کنوانسیون ایجاد یک سیستم هماهنگ بین المللی در زمینه جستجو و شیوه های نجات اشخاص بر اثر وقوع سوانح در دریا است.

این کنوانسیون سازماندهی مراکز هماهنگی نجات دریایی و مراحل هماهنگی در ساحل و همچنین روش های همکاری چند کشور همسایه را برای انجام عملیات جستجو و نجات در یک منطقه مشترک پیش بینی کرده است.

 دولت جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۳ به کنوانسیون بین المللی جستجو و نجات دریایی ملحق و ملزم به ارائه خدمات جستجو و نجات دریایی برای تمام افراد در آبهای آزاد است.

علیرضا خجسته مدیر کل نجات و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی روز گذشته از نجات ۱۲ نفر از سرنشینان شناور نظامی اماراتی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات بندرعباس خبر داد و گفت: این شناور به علت برخورد با شی مغروقه در ۴۰ مایلی شرق جزیره ابوموسی (۱۵ مایلی مینا سقر) در آب‌های امارات متحده عربی غرق شده بود.

امیدواریم خبر “نجات ۱۲۴دریانورد ایرانی وخارجی طی یکسال از خطر مرگ/ افزودن ۲ فروند شناور جدید ناجی به ناوگان نجات دریایی کشور” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها