کد خبر : 1074 ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۱۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

منابع مالی اتصال ریلی ایران-عراق تامین شد/ مذاکره با یک شرکت پتروشیمی برای رفع حلقه مفقوده محور جنوب

در مورد اخبار ریلی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “منابع مالی اتصال ریلی ایران-عراق تامین شد/ مذاکره با یک شرکت پتروشیمی برای رفع حلقه مفقوده محور جنوب” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شركت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نورالله بیرانوند […]

در مورد اخبار ریلی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “منابع مالی اتصال ریلی ایران-عراق تامین شد/ مذاکره با یک شرکت پتروشیمی برای رفع حلقه مفقوده محور جنوب” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شركت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نورالله بیرانوند اظهار داشت: اتصال شبكه ریلی ایران به عراق یكی از طرح های مهم است كه به دنبال اجرای آن هستیم كه ایران و عراق توافقات لازم را برای این پروژه در ساخت پل و ۳۵ كیلمتر مسیر در داخل عراق انجام داده اند.

معاون برنامهریزی و اقتصاد حملونقل راهآهن خاطر نشان كرد: تامین مالی برای پروژه فوق در كشور انجام شده و در حال مذاكره با عراق هستیم بطوریكه در سفر نخست وزیر عراق به ایران قرار شد شركتهای ایران مذاكرات خود را با راه آهن‌ عراق شروع كنند.

بیرانوند اظهار داشت: یكی از حلقه های مفقوده، شبكه ریلی در استان خوزستان است و مذاكراتی را شركت پتروشیمی مسجد سلیمان داشته كه خط شوشتر به مسجد سلیمان متصل شود تا كارخانه پتروشیمی به راحتی بتواند محصولات خود را صادر كند.

معاون برنامهریزی و اقتصاد حملونقل راهآهن اظهار داشت: برای ایجاد مزیت رقابتی در بخش ریلی، سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی همچون سرمایه گذاری در مناطق محروم لازم است.  راه‌آهن كشور بازگشت اصل و سود سرمایه گذاری را تضمین می كند تا نوسانات ارزی در راه‌آهن پوشش داده شود.

وی بیان كرد: امروز مهمترین پروژه های مشاركت راه آهن با بخش خصوصی در خوزستان شكل گرفته است مثل پروژه سربندر به خرمشهر، كه با مشاركت بخش خصوصی اجرا می شود.

امیدواریم خبر “منابع مالی اتصال ریلی ایران-عراق تامین شد/ مذاکره با یک شرکت پتروشیمی برای رفع حلقه مفقوده محور جنوب” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها