کد خبر : 1205 ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۴۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیاست سازمان راهداری تقویت شرکت‌های دانش بنیان است/ توجه به تفکر سیستمی موجب افزایش تولید و ایجاد ثروت در کشور شد

در مورد اخبار جاده ای کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “سیاست سازمان راهداری تقویت شرکت‌های دانش بنیان است/ توجه به تفکر سیستمی موجب افزایش تولید و ایجاد ثروت در کشور شد” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داود کشاورزیان معاون وزیر راه و […]

در مورد اخبار جاده ای کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “سیاست سازمان راهداری تقویت شرکت‌های دانش بنیان است/ توجه به تفکر سیستمی موجب افزایش تولید و ایجاد ثروت در کشور شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی امروز دوم مرداد ماه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار داشت: براساس آمار دریافتی از تردد شمارهای موجود در سطح راه‌های کشور در چهار ماهه اول سال جاری متوسط تردد ساعتی ۳۶۵ وسیله بوده که نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۰.۹ درصد افزایش داشته و از طرفی نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ با رشد ۱۰.۱ درصدی مواجه است.

وی افزود: آمار خودرو‌های پلاک شده در سال گذشته با این آمار هم‌خوانی دارند که بیانگر تردد رو به افزایش است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: سیاست سازمان راهداری تقویت شرکت‌های دانش بنیان و کمک به ایجاد شرکت‌های ملی است زیرا با توجه به اعتبارات و زمان محدود باید برای رفع مسائل امور جاری ثروت ایجاد کنیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه دیر یا زود منابع نفتی تمام می‌شود گفت: باید در تامین منابع ارزی تلاش کنیم و در آن خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در سطح بین‌المللی خدمات عرضه کنند.

کشاورزیان با اشاره به همکاری این سازمان با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: قرارداد متمرکز برای نصب و راه‌اندازی ثبت تخلف با شرکت دانش‌بنیان و متخصص باعث شد که این شرکت‌ها به‌عنوان ثروت ملی در سایر کشورها فعالیت کنند و علاوه بر ایجاد اشتغال، درآمد نیز کسب کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به قرارداد ساخت و راه‌اندازی سیستم‌های توزین در حرکت ناوگان باری کشور اشاره کرد و گفت: در بازدید از راه‌های استان اصفهان با شرکتی آشنا شدیم که ادعای ساخت و راه‌اندازی سیستم‌های win ضریب خطای کمتر از ۰/۵ درصد، تخلفات بارهای اضافی را ثبت می‌کند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از اعلام فراخوان مناقصه ۲۰۰۰ کیلومتر گارد ریل ۳ موج خبر داد و گفت: پیمانکار منتخب باید یک سایت اینترنتی مخصوص گارد ریل راه‌اندازی کند و تمام محصولات قابل‌استفاده در پروژه‌های مربوط به گاردریل‌ها در کشور در آن سایت به نمایش گذاشته شود.

کشاورزیان بابیان اینکه «اقدام مشابه برای نیوجرسی‌ها انجام گردید» گفت: اگرچه ظاهر ساخت یک نیوجرسی ساده به نظر می‌رسد اما مسائلی همچون مقاومت آن در برابر پدیده‌های جوی پیچیدگی‌های آن را نمایان می‌کند. بر این اساس ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای موظف شدند که فقط از شرکت‌های دارای واحد‌های تخصصی مانند آزمایشگاه‌های بتونی اقدام به خرید نیوجرسی کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین ادارات کل  مکلف به انجام خرید از کارخانه‌های آسفالت دارای گواهینامه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شدند. به‌علاوه در حال تلاش برای جابجایی قیر با استفاده از تانکرهای دوجداره هستیم و در نظر داریم با راه‌اندازی رویه‌های اجباری از حمل آن توسط تانکرهای تک جداره به‌منظور صرفه‌جویی از هدر رفت انرژی و دوباره‌کاری جلوگیری کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: طی این مدت تلاش شد تا کیفیت و دانش فنی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مبنا قرار گیرد و از اقدامات بدون پشتوانه دانش فنی پرهیز شود. تفکرات و اندیشه‌های نظام‌مند و سیستمی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای طی دولت یازدهم در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جای خود را پیداکرده و همین مسئله می‌تواندبه تولید  ثروت در کشور کمک کند.

ادامه دارد…

امیدواریم خبر “سیاست سازمان راهداری تقویت شرکت‌های دانش بنیان است/ توجه به تفکر سیستمی موجب افزایش تولید و ایجاد ثروت در کشور شد” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها