کد خبر : 1109 ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۲۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرمایه‌گذاری صددرصدی بخش خصوصی برای احداث ۱۰ دستگاه پل عابر پیاده در جاده‌های خراسان رضوی

در مورد اخبار جاده ای کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “سرمایه‌گذاری صددرصدی بخش خصوصی برای احداث ۱۰ دستگاه پل عابر پیاده در جاده‌های خراسان رضوی” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی، فریده […]

در مورد اخبار جاده ای کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “سرمایه‌گذاری صددرصدی بخش خصوصی برای احداث ۱۰ دستگاه پل عابر پیاده در جاده‌های خراسان رضوی” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی، فریده کرمانی‌نژاد با بیان اینکه ۱۰۰ درصد هزینه‌های ساخت و نصب پل‌های مذکور توسط بخش خصوصی تأمین می‌گردد و  این اداره کل در راستای ارتقای ایمنی ترددکنندگان در سطح جاده‌های استان، مشارکت و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را در دستور کار قرار داده است، گفت:

در نخستین گام نسبت به شناسایی نقاطی که دارای سابقه یا پتانسیل تصادفات عابر پیاده در محورهای اصلی استان و همچنین تردد بالای عابرین پیاده را داشتند اقدام شد و پس از آن رایزنی با بخش خصوصی جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه در دستور کار قرار گرفته و متعاقباً نسبت به عقد قرارداد اقدام شده است که از این حیث، استان خراسان رضوی به عنوان یک استان پیشرو در سطح کشور محسوب می‌گردد.

 معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان خراسان رضوی در ادامه گفت: در این قراردادها، سرمایه‌گذاران در ازای بهره‌برداری تبلیغاتی از عرشه پل‌های عابر پیاده در یک دوره زمانی معین، اقدام به احداث پل عابر پیاده در مکان‌هایی که نیاز به نصب پل عابر پیاده احساس می‌گردد می‌نمایند.

وی افزود: اولویت نصب پل‌های عابر پیاده در قراردادهای مذکور، محورهای مشهد-چناران-قوچان و مشهد- شاندیز که دارای بیشترین ترددهای طولی و عرضی و بیشترین حوادث و سوانح عابرین پیاده بوده‌اند است، لیکن در گام‌های بعدی، این اقدامات برای سایر محورهای پرتردد استان پیگیری و اجرا خواهد شد.

کرمانی‌نژاد ضمن دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به مشارکت در این اقدام عام‌المنفعه اعلام کرد: حوزه بازرگانی و سرمایه‌گذاری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان، آمادگی واگذاری امتیاز نصب و بهره‌برداری تبلیغاتی از پل‌های عابر پیاده در سطح استان را در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری شامل مجموعه‌ای از پل‌های عابر پیاده در نقاط مختلف داشته و در صورت وجود متقاضیان متعدد برای یک بسته سرمایه‌گذاری خاص، نسبت به برگزاری مزایده اقدام می‌نماید.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: همچنین این امکان وجود دارد که علاوه بر احداث پل‌های عابر پیاده جدید، مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی پل‌های عابر پیاده موجود نیز در ازای بهره‌برداری تبلیغاتی از آن‌ها در بسته‌های سرمایه‌گذاری گنجانده شود.

هم‌اکنون بیش از ۷۰ دستگاه پل عابر پیاده در سطح جاده‌های استان موجود است که در اولویت بهسازی و مقاوم‌سازی هستند.

امیدواریم خبر “سرمایه‌گذاری صددرصدی بخش خصوصی برای احداث ۱۰ دستگاه پل عابر پیاده در جاده‌های خراسان رضوی” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها