کد خبر : 1067 ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۰۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

خارج‌سازی دومین مغروقه از اروندرود در سالجاری

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “خارج‌سازی دومین مغروقه از اروندرود در سالجاری” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی بندر خرمشهر، عادل دریس گفت: این شناور از نوع دوبه با ۴۰ متر طول، ۸ مترعرض، […]

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “خارج‌سازی دومین مغروقه از اروندرود در سالجاری” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی بندر خرمشهر، عادل دریس گفت: این شناور از نوع دوبه با ۴۰ متر طول، ۸ مترعرض، ۴ متر ارتفاع و با تناژ تقریبی ۲۰۰ تن در محدوده کشتی سازی اروندان خارج شد.

وی ادامه داد: عملیات خارج سازی این مغروقه در راستای ارتقای ایمنی و پاکسازی رودخانه اروند پس از۲ ماه تلاش شبانه روزی و به دست متخصصان داخلی انجام شد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه کرد: این شناور از نوع شناورهای نیمه سختبه شمار می آمد و مربوط به پروژه خارج سازی ۳۹ فروند از اروند رود است.

 دریس یادآور شد: عملیات خارج سازی ۳۹ فروند مغروقه اروند رود با اعتباری بالغ بر ۶۲۵ میلیارد ریال از شهریور ماه سال گذشته کلید خورد و تاکنون ۱۸ فروند مغروقه خارج سازی شده است.

به گفته وی از سال ۷۲ تا کنون ۱۸۱ فروند مغروقه از رودخانه های کارون و اروند خارج سازی شده که شامل ۵۶ فروند از اروند رود و ۱۲۵ فروند مغروقه از کارون است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت:با پاکسازی کامل رودخانه‌های اروند و کارون تردد و پهلوگیری شناورهای با تناژ بالا در بندرخرمشهر میسر می‌شود و این امر موجب رونق اقتصادی و توسعه منطقه خواهد شد.

امیدواریم خبر “خارج‌سازی دومین مغروقه از اروندرود در سالجاری” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها