کد خبر : 1166 ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۲۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حراست یکی از پیشران‌های توسعه هر سازمان است/ ضرورت توجه به تمامی ارکان حراست برای ارتقای سطح امنیت شرکت فرودگاه‌ها

در مورد اخبار حمل و نقل هوایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “حراست یکی از پیشران‌های توسعه هر سازمان است/ ضرورت توجه به تمامی ارکان حراست برای ارتقای سطح امنیت شرکت فرودگاه‌ها” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت […]

در مورد اخبار حمل و نقل هوایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “حراست یکی از پیشران‌های توسعه هر سازمان است/ ضرورت توجه به تمامی ارکان حراست برای ارتقای سطح امنیت شرکت فرودگاه‌ها” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی؛ رحمت‌اله مه‌آبادی در سومین همایش سراسری رؤسا، مسئولین و کارکنان حراست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در تهران گفت: کار حراست ایجاد امنیت است و امنیت یعنی ایجاد فضایی که فرد و جامعه در آن احساس آسیب‌پذیری نکند. حراست واحدی آرامش‌آفرین است که می‌تواند بسترساز توسعه باشد و قطعا یکی از پیشران‌های توسعه در هر سازمانی نیروی کارآمد آن است.

وی ادامه داد: جایگاه امنیت‌آفرینی حراست و ارتباطی که با “واجا” دارد، بسیار مهم است. امروز چتر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در حوزه هوایی بر کشور گسترده شده است.

رییس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره تهدیدات موجود در جامعه اظهار کرد: تهدید امنیت؛ تمام متغیرهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را در بر می‌گیرد. امروز جنبه تخصصی کار حراست، مظلوم مانده است. همان اهمیتی که ناوبری هوایی دارد، این واحد هم دارد، زیرا نبود آن به همه بخش‌ها ضربه می‌زند. حراست وظیفه دارد که بخش‌های مرتبط صنعت هوانوردی و صنعت هوایی را به یکدیگر متصل کند.

مه‌آبادی افزود: تمام ارکان حراست باید ارتقای سطح امنیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران را در نظر بگیرد و کارایی عملیاتی را افزایش داده و هزینه سرانه امنیتی را کاهش داده است.

مه‌آبادی با اشاره به فساد سازمان‌یافته در برخی سازمان‌ها ادامه داد: فساد سازمان‌یافته، بزرگ‌ترین دشمن نظام است، فسادی که امروز بسیار قدرت گرفته و ایستادگی در مقابل آن سخت به نظر می‌آید. شبکه فساد، مدیران سالم را اذیت می‌کند و حراست باید حواسش به همه چیز باشد. البته حفظ آبروی کارکنان از واجبات هر دستگاهی است.

وی با بیان این که حراست از ارگان‌‌های مهم تذکر است، گفت: حراست باید مراقب مدیران و کارکنان باشد، نه اینکه در انتظار به دست آوردن بهانه‌ای از آنان بنشیند.

رییس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: مدیران ما باید به تقویت حرفه‌ای دانش کارکنان حراست بپردازند تا به طراز جهانی برسند. متأسفانه نیروهای حراست اغلب مظلوم واقع می‌شوند، در حالی که کار بسیار ارزشمندی دارند.

مهم‌ترین مقوله حراست، اولویت‌بندی است

در این مراسم حسین اسفندیاری، قائم‌مقام مدیرعامل در امور فرودگاهی نیز گفت: مهم‌ترین مقوله حراست، بحث اولویت‌بندی است. حراست بايد بستر  رشد و تعالی سازمانی را برای كاركنان فراهم سازد. در  حکومت الهی انسان‌ها راه عبوديت و بندگی را طی می‌کنند.

در این مراسم جابر انصاری رئیس حراست وزارت راه و شهرسازی، فاطمی‌نیا معاون ریاست سازمان حراست کل کشور، علی کرمی ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی و درآمد، اسماعیل‌پور نماینده وزارت اطلاعات، معصومه ابراهیمی عضو هیات مدیره، مشاور امور بانوان و خانواده و راهبر حقوقی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و فیروزی‌پور مشاور مدیر عامل و مدیر کل حراست شرکت حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم نیز رحمت‌الله فیروزی‌پو،ر مشاور مدیر عامل و مدیرکل حراست از اقدامات کارکنان حراست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تقدیر و از آنان تشکر کرد و به حاضران در این نشست خیرمقدم گفت.

امیدواریم خبر “حراست یکی از پیشران‌های توسعه هر سازمان است/ ضرورت توجه به تمامی ارکان حراست برای ارتقای سطح امنیت شرکت فرودگاه‌ها” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها