کد خبر : 1435 ۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۲:۲۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حذف ۱۵۰۰نقطه حادثه‌خیر جاده ای پرخطر در دولت یازدهم

در مورد اخبار جاده ای کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “حذف ۱۵۰۰نقطه حادثه‌خیر جاده ای پرخطر در دولت یازدهم” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خبرگزاری ایرنا فرهاد مهریاری در جریان بررسی طرح مطالعاتی ساماندهی محور ورودی اصفهان – شهرکرد در حدفاصل تونل […]

در مورد اخبار جاده ای کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “حذف ۱۵۰۰نقطه حادثه‌خیر جاده ای پرخطر در دولت یازدهم” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خبرگزاری ایرنا فرهاد مهریاری در جریان بررسی طرح مطالعاتی ساماندهی محور ورودی اصفهان – شهرکرد در حدفاصل تونل رخ تا حوزه استحفاظی شهرکرد، تعداد نقاط حادثه خیز شناسایی شده محورهای پرتردد کشور را ۳ هزار نقطه ذکر کرد و افزود: رفع این موانع جاده ای در دستور کار دولت دوازدهم قرار دارد.

وی ارتباط منطقی راه، انسان و خودرو را در کاهش تصادفات جاده‌ای موثر دانست و تصریح کرد: ارتباط دو سویه و منطقی راه با انسان و وسیله نقلیه در کاهش تصادفات جاده ای بسیار مهم است که باید در ایمن سازی راهها مورد توجه قرار گیرد.

معاون دفتر ایمنی و حریم سازمان راهداری کشور افزود: برای برقراری ارتباط بین این سه عامل در مقطع کنونی، لازم است که اصل میدان دید، اصل فرصت و تبعیت از منطق ادراک راننده، در ایمن سازی راه ها لحاظ شود.

وی افزود: رعایت این اصول از طریق مناسب سازی ، تعویض و حذف مناسب علائم جاده ای ممکن می شود.

مهریاری اظهار کرد: بررسی‌های میدانی نشان داده که در مشکلات موجود ایمنی راه‌ها، مطلوب دیدن این اصول، کار ایمن سازی راه‌ها را بهتر می‌کند.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان شهرکرد نیز با اشاره به انجام طرح مطالعاتی ساماندهی محور ورودی اصفهان – شهرکرد در حدفاصل تونل رخ تا حوزه استحفاظی شهرکرد، گفت: این طرح با هدف زیباسازی، آرامش بخشی ، توسعه و جذب گردشگر و ایجاد و نصب المان های مفاخر و مشاهیر و آثار کهن و باستانی چهارمحال و بختیاری انجام می شود.

علیرضا مالکی افزود: این طرح در وسعت ۶۵ هکتار و بطول ۳۰ کیلومتر در بین راه اصلی و مواصلاتی پرتردد جاده اصفهان – شهرکرد ساماندهی و ایجاد خواهد شد.

وی استان چهارمحال و بختیاری را یکی از قطب های توریستی بکر کشورعنوان کرد و توضیح داد: ساماندهی ورودی مرکز استان یک طرح ملی و بصورت پایلوت کشوری محسوب می شود.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شهرکرد تصریح کرد: با تمهیدات اندیشیده شده این طرح در دولت دوازدهم تکمیل و ساماندهی خواهد شد.

امیدواریم خبر “حذف ۱۵۰۰نقطه حادثه‌خیر جاده ای پرخطر در دولت یازدهم” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها