کد خبر : 1279 ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۴۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات سفر هیات‌مدیره راه آهن ایران به ترکیه

در مورد اخبار ریلی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “جزئیات سفر هیات‌مدیره راه آهن ایران به ترکیه” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایلنا این هیئت در بدو ورودبه انکارا  با محمد ابراهیم طاهریان‌فرد سفیر ایران دیدار و روند  آخرین همکاری‌های ریلی […]

در مورد اخبار ریلی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “جزئیات سفر هیات‌مدیره راه آهن ایران به ترکیه” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایلنا این هیئت در بدو ورودبه انکارا  با محمد ابراهیم طاهریان‌فرد سفیر ایران دیدار و روند  آخرین همکاری‌های ریلی میان دو کشور  و راه‌های توسعه مراودات ریلی فی مابین ایران و ترکیه را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار دادند.

سفیر ایران در این دیدار با اشاره به مشترکات تهران و آنکارا، گفت: حوزه امور تجاری و اقتصادی دوکشور از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و ارتقاء امکانات زیر ساختی منجمله راه‌های مبادلاتی و خطوط حمل و نقل  ریلی با در نظر گرفتن مزیت‌های فراوان ان ، بسیار حائز اهمیت است.

طاهریان‌فرد با اشاره به در دستورکار قرار گرفتن راه اندازی دو مرز جدید بین ایران و ترکیه و نیاز به توسعه  مسیر های حمل و نقل جدید گفت :  خطوط مواصلاتی ریلی و اتصال آن به خطوط سریع‌السیر از برنامه‌های توسعه ایی میان دو کشور است.

در این نشست رسولی عضو هیات‌مدیره راه‌آهن ایران نیز گزارشی از ننایج مذاکرات با مقامات راه‌آهن ترکیه حول محورهای فنی و زیربنایی، اتصال خطوط ریلی و استفاده از تجربه شرکت‌های ترک در حوزه احداث پایانه های مسافربری ارائه کرد.

وی تصریح کرد: توسعه خطوط ریلی کشور  از دغدغه‌های مهم مسئولان کشور بوده و راه‌آهن ایران بر این اساس مصمم به ارتقاء ظرفیت مسیرهای داخلی و اتصال ان به خطوط بین‌المللی است  و در این مسیر از تجربیات و توانمندی های کشورهای همسایه در این حوزه نیز بهره خواهد گرفت.

امیدواریم خبر “جزئیات سفر هیات‌مدیره راه آهن ایران به ترکیه” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها