کد خبر : 761 ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۹:۵۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحول در بندر شهیدرجایی با بهره‌برداری از ۱۱ پروژه سرمایه‌گذاری/ رونق بخشی به توسعه و اشتغال دریامحور

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “تحول در بندر شهیدرجایی با بهره‌برداری از ۱۱ پروژه سرمایه‌گذاری/ رونق بخشی به توسعه و اشتغال دریامحور” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی […]

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “تحول در بندر شهیدرجایی با بهره‌برداری از ۱۱ پروژه سرمایه‌گذاری/ رونق بخشی به توسعه و اشتغال دریامحور” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله مراد عفیفی پور در حاشیه بازدید از چند پروژه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی، از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران در راستای برداشتن گام‌های عملی در زمینه تحقق منویات مقام معظم رهبری با محوریت اقتصاد مقاومتی، رونق بخشی به فعالیت‌های بندری و ایجاد اشتغال مولد خبر داد.

وی در همین رابطه گفت: تکمیل و بهره‌برداری از ۱۱ پروژه عمرانی توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در سال ۹۶ هدف‌گذاری شده که بر اساس برنامه زمان‌بندی، ۶ پروژه در نیمه نخست و ۵ پروژه دیگر در نیمه دوم امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گفته عفیفی پور با پیگیری‌های مستمر صورت گرفته، تعدادی از این پروژه‌ها حتی زودتر از برنامه زمان‌بندی قراردادی به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بیان کرد: این پروژه‌ها با هدف افزایش ظرفیت پسکرانه برای نگهداری و لجستیک کانتینر، افزایش ظرفیت پایانه نگهداری فرآورده‌های نفتی، تأمین انرژی پایدار و ارائه خدمات عمومی در دست اجراست.

وی دو پروژه ساخت آب‌شیرین‌کن با مجموع ظرفیت تولید ۲۵ هزار مترمکعب آب شرب، چهار پروژه احداث پایانه نگهداری فرآورده‌های نفتی، دو پروژه پایانه لجستیک کالا و کانتینر، یک پایانه استاندارد نگهداری کالای خطرناک، یک پایانه ورود و خروج کامیون و همچنین تعمیرگاه و موتورپول تجهیزات را از جمله این طرح‌ها برشمرد.

عفیفی پور ارزش مجموع این ۱۱ پروژه را بالغ بر ۶ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بهره‌برداری از این پروژه‌ها به موازات توسعه زیرساخت‌های بندر شهید رجایی پیامدهای مثبتی اجتماعی به ویژه در زمینه ایجاد اشتغال پایدار را به دنبال دارد.

این مقام مسؤول در پایان ابراز امیدواری کرد، با بهره‌برداری و به ثمر نشستن این پروژه‌ها برای حدود ۸۰۰ نفر اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد تا گامی مهم در زمینه تحقق شعار امسال یعنی”اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” برداشته شود.

امیدواریم خبر “تحول در بندر شهیدرجایی با بهره‌برداری از ۱۱ پروژه سرمایه‌گذاری/ رونق بخشی به توسعه و اشتغال دریامحور” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها