کد خبر : 1290 ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۴۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقال بیش از ۶ هزار زائر با ۳۴ پرواز از ۵ ایستگاه با پروازهای ایران ایر

در مورد اخبار حمل و نقل هوایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “انتقال بیش از ۶ هزار زائر با ۳۴ پرواز از ۵ ایستگاه با پروازهای ایران ایر” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران […]

در مورد اخبار حمل و نقل هوایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “انتقال بیش از ۶ هزار زائر با ۳۴ پرواز از ۵ ایستگاه با پروازهای ایران ایر” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شروع عملیات رفت زایران حج تمتع در روز هشتم مرداد ماه امسال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما تا پابان روز دوازدهم مرداد ماه تعداد ۳۴ پرواز برای انتقال زایران ایستگاههای بندرعباس، اردبیل، تهران، همدان و اصفهان انجام داده است.

بر اساس این خبر با انجام این تعداد پرواز، تعداد ۸ هزار و ۶۱۶  زایر به سرزمین  وحی اعزام شدند.

شایان ذکر است زایران ایستگاههای بندرعباس و اردبیل در مجموع با انجام ۹ پرواز به عربستان انتقال یافتند و عملیات انتقال این ایستگاهها پابان یافته است.

علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هفته ی گذشته اعلام کرد که طبق توافق دو کشور ایران و عربستان، قرار بود ۵۰ درصد پروازها توسط ایران‌ایر و ۵۰ درصد دیگر از سوی شرکت‌های هواپیمایی سعودی انجام شود اما در آخرین لحظات متوجه امتناع برخی شرکت‌های سعودی از برقراری پرواز ۲۶ هزار زائر ایرانی شدیم و به همین دلیل امسال ۷۰ درصد عملیات انتقال پروازها بر عهده‌ی ایران ایر است.

امیدواریم خبر “انتقال بیش از ۶ هزار زائر با ۳۴ پرواز از ۵ ایستگاه با پروازهای ایران ایر” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها