کد خبر : 1193 ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت [ ۱۱:۲۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارتقاء ایمنی سکوی عملیاتی ایستگاه دریایی بندر امام خمینی(ره)

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “ارتقاء ایمنی سکوی عملیاتی ایستگاه دریایی بندر امام خمینی(ره)” که پیشتر بدان میپردازیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ابوطالب گرایلو معاون دریایی و بندری این اداره کل با اشاره […]

در مورد اخبار حمل و نقل دریایی کشور خبری داریم از وزارت راه و شهرسازی با عنوان “ارتقاء ایمنی سکوی عملیاتی ایستگاه دریایی بندر امام خمینی(ره)” که پیشتر بدان میپردازیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، ابوطالب گرایلو معاون دریایی و بندری این اداره کل با اشاره به اینکه این ایستگاه دریایی یکی از سازه‌های مهم و استراتژیک بندر امام خمینی (ره) است که در فاصله ۴۵ مایلی از این مجتمع بزرگ بندری قرار دارد، بیان کرد: این ایستگاه نقش مهمی در ارائه به هنگام خدمات راهنمایی به کشتی‌های ترددکننده به این مجتمع بندری با هدف جلب رضایتمندی آن‌ها دارد.

گرایلو تصریح کرد: حفظ طول عمر مفید و نگهداری این سازه از اولویت‌های این اداره کل بوده و در همین راستا در ماه جاری ضربه‌گیرهای این سازه تحت نظارت کارشناسان دریایی و با مشارکت شرکت هدایت کشتی خلیج‌فارس- راهبر خدمات دریایی- در این مجتمع بندری جایگزین و بهسازی شد.

وی همچنین در تشریح مزیت‌های نصب این ضربه‌گیرها عنوان کرد: این ضربه‌گیرها نقش مهمی در جلوگیری از وارد آمدن ضربات به سازه و جذب نیروهای حاصل از پهلوگیری شناور به آن داشته و در استحکام بقای سازه نقش حیاتی را ایفا می‌کند.

گرایلو در ادامه افزود: علاوه بر حفظ استحکام و طول عمر سازه این ضربه‌گیرها و پایه دلفین مورد استفاده جهت دسترسی بروی ایستگاه، امکان پهلوگیری شناور به ایستگاه را در شرایط آب و هوایی نامساعد میسر کرده و کمک شایانی به ارائه خدمات راهنمایی به کشتی‌ها به واسطهٔ فراهم کردن امکان سوار و پیاده شدن راهنمایان در دریای مواج خواهد نمود.

یادآور می‌شود بندر امام خمینی (ره) با برخورداری از نیروهای مجرب و آموزش‌دیده دریایی و ارائه خدمات دریایی راهنمایی به کشتی‌های متردد، زمینه تردد ایمن و سالم شناورها را در آبراه خور موسی فراهم می‌آورد.

امیدواریم خبر “ارتقاء ایمنی سکوی عملیاتی ایستگاه دریایی بندر امام خمینی(ره)” مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

منبع

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها